Uludağ, Apple Watch için hazır

Apple’ın akıllı saati Apple Watch ilk olarak 9 Eylül 2014’te tanıtıldı ve 9 Mart’taki Apple etkinliğinde 10 Nisan’da ABD’de satışa sunulacağı açıklandı. Türkiye’de ilk olarak bankaların Apple Watch için çalışmalarını gördük ve biz de Uludağ olarak Apple Watch uygulamamızı geliştirdik.

Hala AR-GE aşamasında olan ilk Apple Watch uygulamamız, Uludağ Kayak Merkezi mobil uygulamasının mikro ve hızlı erişilebilir versiyonu diyebiliriz.

Kullanıcılarımızın davranışlarını izleyerek pratik olarak en çok kullanılan ekranları belirledik ve hızlı erişimin önemli olduğu özellikleri ekledik.

IMG_00168İlk özellik Pist Durumu oldu. Kullanıcılarımızın kaymaya başlamadan önce en çok merak ettiği özelliklerden biri olan Pist Durumu tüm açık pist ve liftlerin anlık olarak görüntülenmesini sağlıyor. Hava şartları ya da mekanik arızalar sebebiyle durumu hızlıca değişebilen lift durumları açık-kapalı olarak takip edilebiliyor.
IMG_00169

Apple Watch uygulamasında yer alan diğer özelliklerden ikisi Hava Durumu ve Kar Kalınlığı oldu. Uludağ’daki hava şartları ve kar durumu hızlı bir şekilde değişebiliyor. Kullanıcılar bu özellikler ile anlık kar kalınlığı ve 7 günlük hava tahminlerine hızlıca erişebilecekler

IMG_00171

Son özelliğimiz kayak ve snowboard tutkunları için performans ölçer niteliğinde olan Ski Tracker. Önümüzdeki sezonda Uludağ Kayak Merkezi mobil uygulamalarımızda da yer olacak olan bu özellik ile kayak veya snowboard tutkunları anlık hızını, kat ettiği toplam mesafeyi, yükseklik farkını ve yaktıkları kaloriyi görebilecekler. Mobil uygulama ile tamamen entegre çalışacak bu özellik ile kullanıcılarımız performanslarını ölçebilecekler ve sosyal ağlarda paylaşabilecekler.

Apple Watch’un bir diğer özelliği olan iPhone’unuza gelen bildirimleri saat üzerinde anlık olarak görebiliyor olmanız. Uludağ Kayak Merkezi Apple Watch uygulaması ile de gelen tüm bildirimleri saatiniz üzerinden görebileceksiniz ve Uludağ’daki tüm gelişmelerden saat ile haberdar olabileceksiniz.

IMG_00170

Önümüzdeki sezon itibariyle Uludağ Kayak Merkezi mobil uygulamasını saatlerinize kurup pratikliğin ve hızın tadını çıkaracaksınız

IMG_00168

Uygulama Geliştirici: Peakode Mobile Solutions

No Comments Yet.

Leave a comment

Bitnami