Portfolio Category: 1. Oteller Bölgesi

Uslan Otel

Toplam 52 odası bulunan otelin tüm odalarında duş / wc, saç kurutma makinesi, direkt telefon, minibar (ücretli), merkezi ısıtma sistemi, 24 saat sıcak su, uydu TV bulunmaktadır.

LİFTLER
Uludağ Ortak Ski Pass Sistemine dahil bütün liftler, tek bir kart ile kullanılabilir. Maden Telesiyej, Beden Terbiyesi Teleski, Kırkgözler Teleski, Monte Baia Teleski, Karinna Teleski, Kartanesi Teleski, Mandra Teleski, Fahri Telesiyej, Ağaoğlu Telesiyej, Belvü Teleski, Gondola, Kuşaklıkaya Telesiyej, Beceren Teleski 1, Beceren Teleski 2, Yazıcı Teleski 1, Yazıcı Teleski 2, Alkoçlar Teleski, İtalyan Teleski, Tutyeli Telesiyej, Cennetkaya Teleski, Cennetkaya Telesiej, Karkay Telesiej

Herşey Dahil sisteminde hizmet vermekte olan tesiste; limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler (saat 10:00 – 22:00 arası), sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler, beş çayı, gece çorbası ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ulukardeşler Otel

1. Bölge otellerinden olan Ulukardeşler, 1973 yılında kurulmuş Ulu- dağ’ın en eski ve köklü otellerinden bir diğeri. 32 odaya sahip ve odala- rıntümüstandart.Tesis110yatakkapasitesiileüçlüvedörtlükonakla- malara da imkân veriyor. Odalar, otelin dağ ve pist tarafına cephe olup yaklaşık 15-20 metrekareden oluşuyor. Minibar her gün yenileniyor. Tam pansiyon hizmet sunuyor ayrıca Uludağ’ın olmazsa olmaz ritüelleri olan sıcak şarap ve sucuğu da ikramlarında es geçmiyor. Kapalı alanda 90 kişi, açık alanda 90 kişi kapasiteli ana restoranda sabah, öğle ve ak- şam yemeklerinizi açık büfe olarak alabilirsiniz. Ulukardeşler’de konaklayan misafirler için en yakın pist 600 m uzunluğundaki Cennetkaya. Tesis Skipass Sistemine dâhil. Kayak malzemesi kiralama imkânı da var. Barı, şömine salonu ve oyun alanlarının bulunduğu, rahatınız ve kon- forunuz için tüm detayların düşünüldüğü Ulukardeşler Otel’in bir de terası bulunuyor.

Le Chalet Yazıcı Otel

40 yılı aşkın süredir Uludağ’da hizmet veren Le Chalet Uludağ, 18 odaya sahip Uludağ’ın bir diğer butik oteli. Odalardan 10’u standart, altısı 4 kişilik, ikisi de 3 kişilik. Odalardan üçü pist manzarasına hâkim. 2015 yılında yenilenen Le Chalet Uludağ, 1. Bölge otellerinden. Sıcak atmosferi ile kendinizi adeta dağ evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. Tam pansiyon hizmet sunan tesis servisini açık büfe olarak yapıyor. Meribel Cafe’de gün boyunca sıcak şarap eşliğinde dostlarınızla sohbet edip, kitap okuyup, kayak pistini seyredebilirsiniz. Hafta sonlarında yapılan özel organizasyonlar, konserler ve etkinliklerin ev sahipliğini yapan Le Chalet önemli sanatçıları ve DJ’leri de ağırlıyor. Tesiste verilen hizmetler arasın- da elbette ki Uludağ’a asıl geliş amacınız olan kayak faaliyeti de unu- tulmuyor. Misafirler kayak odasından kayak malzemesi kiralayabiliyor.

Kar Otel

1993 yılında hizmete başlayan Kar Otel diğerlerine göre daha yeni olmasına rağmen 1. Bölgede yer alıyor. 58 oda ve 160 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor. Tüm odalar standart ancak ikili, üçlü ve dörtlü konaklama kombinasyonları mevcut. Hatta dileyen misafirler için oda- daki kişi sayısını altıya çıkardıkları bile oluyor.

Tam pansiyon hizmet veren restoranı 200 kişi kapasiteli. Otelin bir de camlı köşk adında bir oturma alanı bulunuyor. Buradan pist manzarası muhteşem gözüküyor. Teras alanındaki tahta masalar soğuğa aldırmayan misafirler için ideal. Bu alanda ızgara mangal hizmeti de var. Uludağ’daki pek çok otelde olduğu gibi Kar Otel’de de oyun odası unu- tulmamış. Akşamları yemekten sonra dileyen misafirler bu alanlarda tavla, dama, iskambil gibi masa oyunları oynayabilir. Minibarda içkisi- ni yudumlayabilir, şömine başında çıtırdayan odunların sesi eşliğinde dinlenebilir.

Kar Otel’in büyük organizasyonlar için 100 kişilik bir toplantı salonu olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Grand Yazıcı Otel

1. Bölgede bulunan Grand Yazıcı Uludağ Ski Hotel & Spa, toplamda 235 odasıyla Connection Oda, Junior Suit, Corner Suit, Engelli Odası, King Suit olarak hizmet veriyor. Ana öğünleri servisi tam pansiyon plus. Otel- de iki adet ana restoran bulunuyor. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde açık büfe şeklinde hizmet veriyor. Öğle ve akşam yemeklerinde otelin belirlediği limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekleri alabiliyorsunuz. Ayrıca 27.02.2016 tarihine kadar haftanın altı günü akşam yemeklerin- de canlı müzik ile sevdiklerinizle birlikte keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Grand Yazıcı’nın misafirlerinin kullanabildiği kolay ve orta zorluk dere- cesinde iki adet kayak pisti bulunuyor. Birincisi 1700 metrelik Tutyeli, diğeri 800 metrelik İtalyan Yokuşu’dur.1750 ve 2543 metre yükseklikte

kayak alanları da mevcut. Misafirler skipass alarak 22 pisti de kullana- biliyorlar. Grand Yazıcı Uludağ Ski Hotel & Spa’da hamam, masaj-ke- se-vücut bakımları, sauna, güzellik merkezi, kuaför, doktor, kayak dersi, lift hizmeti, kayak ekipmanları, snowboard dersi, çamaşırhane, araba kiralama, telefon-fax hizmetleri, fotoğraf servisi, toplantı salonu, kafe, bar ve alışveriş merkezinden ücretli şekilde hizmet alabilmek mümkün. Fitness Center, kapalı havuzlar, çocuk havuzu, açık otopark ve kablosuz internet ise otelin ücretsiz hizmetlerinden bazıları.

Grand Yazıcı’da 500 kişi kapasiteli gün ışığı alan eksiksiz donanıma sahip büyük toplantı salonu, 5-50 kişilik küçük gruplar için ise küçük toplantı salonları bulunuyor.

Genç Yazıcı Otel

Tesiste 67 standart , 7 suit olmak üzere toplam 74 oda bulunmaktadır.

Standart Oda : Tüm odalar dağ ve orman manzaralı olup , merkezi ısıtma sistemi, tv(uydu bağlantılı) , saç kurutma makinesı , direk hatlı telefon , banyolarda duş / küvet mevcuttur. Zemin halı kaplıdır.

Suit oda : Suit odalar, 1 adet yatak odası ve 1 adet oturma odasından oluşmakda olup; iki oda arasında kapı mevcuttur. Suit odalarımızın 3 adedinde çift banyo tuvalet mevcuttur.

1 adet 280 kişi kapasiteli restaurant, 1 adet lobby bar, çoçuk oyun alanı, 1 adet 100 kişi kapasiteli toplantı salonu, cafe, lobby de wireless internet , lobby de sigara içilmeyen alanlar ,tv salonu, oyun alanı(tavla,okey,kart oyunları), alışveriş merkezi(pistin yanında), kayak odası, 2 adet teleski lift mevcuttur.

Uludağ Ortak Ski Pass Sistemine dahil bütün liftler, tek bir kart ile kullanılabilir. Maden Telesiyej, Beden Terbiyesi Teleski, Kırkgözler Teleski, Monte Baia Teleski, Karinna Teleski, Kartanesi Teleski, Mandra Teleski, Fahri Telesiyej, Ağaoğlu Telesiyej, Belvü Teleski, Gondola, Kuşaklıkaya Telesiyej, Beceren Teleski 1, Beceren Teleski 2, Yazıcı Teleski 1, Yazıcı Teleski 2, Alkoçlar Teleski, İtalyan Teleski, Tutyeli Telesiyej, Cennetkaya Teleski, Cennetkaya Telesiej, Karkay Telesiej

HERŞEY DAHİL – Limitsiz yerli alkollü (saat 11:00 – 23:00 arası) ve alkolsüz içecekler, sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler, beş çayı, gece çorbası.

Fergana Büyük Otel

Büyük Otel Uludağ, Uludağ’ın eski ve köklü otellerinden biri. Uludağ’ın deniz manzaralı tek oteli. 1. Bölgede yer alıyor. 100 odası bulunu- yor bunlardan 8’i süit. 276 yatak kapasitesi bulunuyor. Kendini dört mevsimlik bir aile oteli olarak konumlayan Büyük Otel Uludağ, çok çeşitli ortak alanlara sahip. Oyun odası, Spa merkezi, sucuk ekmek gibi kendin pişir kendin ye aktiviteleri, şömineli dinlenme alanı, Yeşilçam filmleri gösterimi, her Cuma-Cumartesi günü 21.45’te başlayan canlı müzik performansları ortak alan aktivitelerinden bazıları…

Tam pansiyon açık büfe yemek servisi bulunuyor. Ana yemeklerde alkol servisi yapılmıyor. Ancak otelin Alaturka meyhanesinde alkollü alkolsüz tüm içecekler bulunuyor. Tesis, öncelikle kayak başta olmak üzere spora çok önem veriyor. Voleybol ve basketbol sahaları mevcut. Ücret karşılığında özel kayak dersi alınabiliyor. Kayak odasından kayak malzemesi kiralanabiliyor. Ayrıca dileyen misafirler kayak malzemele- rinin satıldığı otel içindeki marketten de alışveriş yapabiliyorlar. Büyük Otel Uludağ, Uludağ’da kuaför hizmeti veren ender otellerden…

Fahri Hotel

1966 yılında kurulmuş olan Otel Fahri, Uludağ’ın ilk özel tesisi olarak biliniyor. Tesisin ilk bölgenin ilk oteli olmasının yanı sıra öne çıkan bir diğer özelliği buz pistine sahip olması. Ancak bakım dolayısıyla bu sezon buz pisti aktif değil. Tam pansiyon olarak hizmet veren Otel Fah- ri’nin açık büfesi son derece tatmin edici. Bunun dışında 5 çayı servisi ve gece acıkanlar için “gece çorbası” servisleri de mevcut. Otel Fahri 64 oda ve 180 yatak kapasiteli. Orman ve dağ olmak üzere alternatif iki oda manzarası mevcut. Tesisin iki katlı 4 süit odası da bulunuyor. Masaj, kapalı havuz, fitness salonu ve sauna gibi hizmetlerin sunulduğu kar otellerinin olmazsa olmazı Spa alanı ile bilardo langırt gibi oyunların oynanabileceği oyun alanları ile misafirlerin boş zamanları- nı da keyifle geçirmesi amaçlanmış. Tesiste ayrıca bir de gece kulübü bulunuyor.

Misafirler kayak odasından telesiyeje çıkışı otelden yapılabiliyor.

Beceren Otel

1. Bölge otellerinden Beceren Otel, 1947 yılından beri Uludağ’a hizmet eden Beceren ailesinin, çeşitli işletmelerden sonra 1971 yılında faaliyete başlattıkları binasıyla Uludağ’ın ikinci özel oteli. Otelin tam karşısında yine Beceren’e ait aynı isimle bir kafe bulunuyor. Kafe binası içerisinde, A La Carte restoran, market, kayak ve ekipman kiralama/satış dük- kanları, butikler ve kayak odası ve kayak okulu da bulunmakta. Kafenin spesiyaliteleri arasında sıcak çikolata, sahlep, sıcak şarap ve tabiki sucuk ekmek bulunuyor. Tesis Skipass Sistemine dahil ve kendine ait teleskisi var. Otelinde 66, kafesinde ise 9 odası bulunuyor. Bunlardan 65’i standart, 7’si süit ve 3’ü aile odası. Odaların yarısı pist, yarısı da orman manzaralı.

Öğün servislerini tam pansiyon ve açık büfe olarak sunan tesis, geç kahvaltı, 5 çayı ve gece çorbası gibi ara öğünler de sunuyor. Özellikle Cumartesi günü döneri, Pazar günü mutfağından çıkan kuru fasulyesi meşhur. Gün boyu içilen sıcak içecekler ücretsiz. Yemek konusunda bir diğer seçeneğiniz Beceren Hotel’in karşısında bulunan Beceren Cafe. Burası ücretli hizmet veriyor ancak fiyatlar oldukça makul. Cumartesi günleri 17.00-20.00 saatleri arasındaki After-ski partileri de burada düzenleniyor. Cafe Beceren bünyesinde şirketlere özel sucuk ekmek ve sıcak şarap etkinlikleri de düzenlenebiliyor, özel toplantı ya da parti yapılabiliyor. Televizyon salonu, oyun odaları ve şömineli dinlenme odalarıyla Beceren Otel misafirlerinin her türlü isteğine cevap vermeye çalışıyor.

Bitnami